Hacklink teknikleri

  • Discord kanalımız için buraya, youtube kanalımız için buraya tıklayınız.
  • Vip üye sistemi getirilmiştir,ayrıntılı bilgi için ilgili konuya buradan gidebilirsiniz.

Xmiyad

Elite Member
13 Kas 2019
6
3
3
Hacklink teknikleri adıyla açılmış onlarca blog başlığı bulabilirsiniz ancak hiçbirisi hiçbir tekniği anlatmaz, genelde yüzeysel şekilde anlatılır, yani öğrenebileceğiniz bir konu olmaz. Şimdi sizlere birçok hacklink tekniğini anlatacağım. Maddeler halinde ve açıklamaları ile birlikte olacak.

Teknik 1 : Sunucuya veya siteye yüklenen php shell yardımı ile dosyaları düzenleme hakkı elde etmek.

Teknik 2 : php shell yüklenmesine rağmen düzenleme izni yok ise devreye config bilgileri ile mysql bağlantısı kurmaktır. Sitenin vertabanına erişilip bilgilerin değiştirilmesi.

Teknik 3 : Brute force yöntemi ile admin şifrelerini kırmak veya tahmin etmek. Çokca site elde edilmektedir.

Teknik 4 : SQL injection ile admin şifrelerini uzaktan çekmek, md5 ile hash vaziyette iseler bu şifreleri kırmak.

Teknik 5 : Linux panelde exploit çalıştırmak, cpanel,directadmin,plesk,CWP,webmin ve benzeri birçok panelin eski sürümlerinde açıklar mevcuttur.

Teknik 6 : LFI açığı ile uzaktan sunucuda kod çalıştırmak config indirmek. Evet belli başlı tekinkler bunlardır ve bunlar dışında başka yöntem kullanılmaz. Bu yöntemleri kullanabilmek için hackerlik ile baya ilgili olmanız gerekiyor. Uzun süreçler gerektiriyor, bazen tek bir siteye sızmak günler alabiliyor geceli gündüzlü şekilde. Hacklinkci her istediği siteye sızamaz böyle birşey yoktur arkadaşlar, şehir efsanesidir bu. hacklinkciye 100 site sayın bunlardan 6 tanesine ancak sızabilir.
(Alıntı)